Geoblog.pl    tealover    Podróże    Autostop Race 2013 do Chorwacji    Pogoda nam sprzyja

Pogoda nam sprzyja

Chorwacja
Chorwacja, Kupari

Od rana panował duży ruch, ludzie pakowali się i wyjeżdżali, choć wydaje mi się, że większość jednak została do piątku.
My na spokojnie poszłyśmy na plażę popływać ostatni raz w Adriatyku i zrobić zakupy. Naszym celem na ten dzień było dostać się jak najdalej na północ, aby wyprzedzić ten tłum, który ruszy w piątek.
O 12:45 okazało się, że doba trwa do 14, więc ekspresem wykąpałyśmy się, spakowałyśmy i ustawiłyśmy w kolejce do wymeldowania.

Na drodze było trochę par, ale jakos stali w takich dziwnych miejscach. Powtarzając miejscówkę z wyjazdu do Bośni, poszłyśmy w stronę Czarnogóry na przystanek autobusowy. Była godzina 14:20 i myślę, że to niebosa się nad nami zlitowały, bo słońce schowało się za chmurami, ale mimo to było przyjemnie ciepło, czyli warunki i-de-al-ne.

Po 30 minutach zatrzymała się młoda pani i zaoferowała, że zabierze nas do Dubrownika. Bardzo chciała nas wywieźć poza miasto, lecz niestety spieszyła się po córkę. Wysadziła nas na przystanku autobusowym nad miastem, a tam było już chyba 6 par. Powitano nas tekstem: "Dziewczyny, ale na koniec kolejki". Odpowiedziałyśmy sucho, że i tak nie chciałyśmy tam łapać i poszłyśmy pieszo na północ wzdłuż drogi krajowej.

EDMUND
EDMUND - 2013-05-30 10:46
TAAAAAAAAAAK!!!!POLACY BARDZO SIE LUBIA ZA GRANICA!!!!
JAK NAJDALEJ OD RODAKOW-OCZYWISCIE NIE WSZYSTKICH!!!!!

BoRa
BoRa - 2013-06-02 22:27
Takie pysznościowe zdjęcia wstawiasz, że mi się apetyt wzmaga.

tealover
tealover - 2013-06-03 09:54
ja uwielbiam te ich pyszności z piekarni :)

tealover
Dominika