Geoblog.pl    tealover    Podróże    Autostop Race 2013 do Chorwacji    To jest prawdziwa Kalifornia!

To jest prawdziwa Kalifornia!

Chorwacja
Chorwacja, Dubrovnik

Zacznę od tego, iż bardzo dziękuję za wszystkie głosy i opinie, mój opis podróży do Dubrownika znajduje się na 1. miejscu pośród najpopularniejszych blogów!!! A Japonia jest aktualnie na 4! Ale miłoooooo :)))) Dzięki Bora za zauważenie tego!

-------

Minęło jakieś 20-30 minut, zatrzymał się stary mercedes, z którego wyglądały 2 pogodne chorwackie twarze w średnim wieku. Okazał się to być chemik pracujący w labroatorium w Dubrowniku i jego koleżanka z miejscowości, którą podwoził do pracy.

Jechało się bardzo miło :) Pan jest wielkim patriotą, mimo łamanego angielskiego, sporo nam opowiedział o wojnie oraz o tym, jak w Chrowacji jest pięknie.

-To jest prawdziwa Kalifornia! - grzmiał, machając żywiołowo rękoma - nie gdzieś tam w stanach, tylko tutaj!!

I miał w tym sporo racji :) Na koniec wreczył jedzenie i zrobił przysługę w postaci wywiezienia nas za miasto na wylotówkę na północ, czyli idealnie :)

Tam naszym oczom ukazał się piękny most dr Franja Tudmana o wysokości 50 m! A nad nim coraz bardziej palące słońce...

BoRa
BoRa - 2013-05-18 07:15
:-)

zula - 2013-05-18 09:40
Widoki wspaniałe...Pan ma rację coś tu jest Z Kalifornii!
Gratuluję !, - utrwaliłaś pięknie .

tealover
Dominika