Geoblog.pl    tealover    Podróże    Kostaryka i Nikaragua    Kto jeździ do Kostaryki?
2019

Kto jeździ do Kostaryki?

Polska, Poznań

Jak łatwo zauważyć, chęć na pisanie mnie opuściła już dłuższy czas temu. To po co zaczynam opis następnej przygody?
Przygotowując się do tego wyjazdu, zmierzyliśmy się z bardzo przyziemnym problemem - w Internecie nie byliśmy w stanie znaleźć potrzebnych nam informacji - aktualnych i na temat sposobu podróżowania, który najbardziej lubimy, czyli aktywny. Pierwszy raz w życiu spotkała mnie taka sytuacja :)

Kostaryka okazała się kierunkiem popularnym wśród amerykańskich nowożeńców wybierających się na leniwy honeymoon, emerytów jadących poużywać życia czy rodzin chcących zamknąć się w luksusowym hotelu na tydzień. Czyli zupełnie nie nasz rysopis ;-)

Jednocześnie po opisie MSZ można było odnieść wrażenie, że co najmniej porywają tam ludzi na narządy w biały dzień. Nie lepiej było z Nikaraguą - problemy polityczne, niepewna sytuacja, MSZ odradza. I nasz kostarykański przyjaciel też odradzał :)

My się nie tylko nie zniechęciliśmy, a co więcej postanowiliśmy ułatwić sytuację następnym podróżującym lubiącym aktywne życie z plecakiem i spisać nasze doświadczenia oraz sugestie, co inaczej zrobilibyśmy następnym razem. Zatem zapraszam na relację z podróży Kostaryka - Nikaragua, z bagażem podręcznym i dłuższym przystankiem w Panama City i Amsterdamie.

---
INFORMACJE PRAKTYCZNE
- na stan z marca 2019 r. do Kostaryki, Nikaragui ani Panamy dla obywateli Polski nie jest wymagana wiza na wjazd turystyczny do 90 dni
- ja nie robiłam żadnych szczepień (obowiązywały moje z Tajlandii), natomiast mój mąż zrobił WZW
- poza preparatem Mugga i długą odzieżą nie braliśmy dodatkowych zabezpieczeń na insekty

zula - 2019-11-06 18:57
Zapowiada się bardzo interesująco!
Cieszę się z powrotu na Geoblog.pl

marianka - 2019-11-06 19:34
Brzmi bardzo obiecująco!

stock
stock - 2019-11-06 20:29
Super, że wróciłaś! Zapowiada się ciekawie i mam nadzieję, że skorzystam, bo o tym kierunku myślę intensywnie już jakiś czas.

A co do MSZ, mam własną skalę ich ostrzeżeń.

Stopnie 1 do 3 - ignoruj :-)
Stopień 4 - żółta lampka, sprawdzić w innych źródłach, czy nie za duże ryzyko.

Kostaryka i Nikaragua mają status "ignoruj" :-)

tealover
tealover - 2019-11-06 22:01
@all dziękuję za miłe przyjęcie :) mam nadzieję, że opis będzie dla Was ciekawy!

tealover
Dominika