Geoblog.pl    tealover    Podróże    Tajlandia - kraina wolności - i inne    Przystanek

Przystanek

Tajlandia, Sakon Nakhon

Z Phang Khon złapałam szybko autobus do Sakon Nakhon i tam już zostałam na noc. Mrówki w pokoju ani lodowata woda pod przysznicem nie mogły mnie wwystraszyć. Byłam tak zmęczona, że spałam 11 godzin! Następnego dnia założyłam plecak i poszłam zwiedzać.

Wat Phra That Choeng Chun, bo tak brzmi pełna nazwa świątyni, którą zwiedziłam, wywarła na mnie ogromne wrażenie. To było moje pierwsze spotkanie z tajskim buddyzmem, tak bardzo odmiennym od japońskiego czy chińskiego. Chodzi przede wszystkim o kształt dachów, ornamenty, sposób modlitwy, kolorystykę. Uogólniając, japońskie świątynie buddyjskie podobały mi się bardziej, ale te też są ciekawe :) Tylko trochę monotonne.

Po raz kolejny przekonałam się, jak niesamowicie są ludzie na prowincji. Chodząc po mieście, co chwilę ktoś zatrzymywał mnie, pytając, dokąd idę, czego szukam i próbując mi pomóc. Jedna kobieta zawołała swoją córkę i kazała jej podwieźć mnie skuterem :D
Rozmawiałam też z mnichem :) A potem jeden chłopak przeszedł ze mną kilometr, by zaprowadzić mnie na dworzec autobusowy i pomóc kupić bilet. Ach, ach :)

felekindie2012
felekindie2012 - 2014-01-14 14:33
Cześć Dominika! Tajlandia - kraina tysiąca uśmiechów. Niestety co tysięczny uśmiech jest fałszywy; czy czytałaś książkę Michała Pauli pt: Sto razy śmierć? Chłopak został zmanipulowany przez piękną Tajkę - funkcjonariuszkę policji i wkręcony w narkotyki. Przesiedział kilka lat w wiezieniu, został ułaskawiony przez króla Tajlandii.
Tam gdzie jesteś jest pięknie, jednak zawsze oczy z tyłu - uważaj na siebie. Pozdrawiam.

tealover - 2014-01-14 14:50
Takie przypadki, to codzienność - co rusz słyszę o jakims Brytyjczyku/Amerykaninie, który padł ofiarą rzekomo umierającej z głodu rodziny tajskiej prostytutki.
Na szczęście mnei Azjaci nie kręcą... ;)

robert64
robert64 - 2014-01-14 16:08
No proszę! Obserwowałem Twoją rumuńską podróż, bo sam też w tym roku tam byłem, a tu Tajlandia, którą dopiero co (2 dni temu) wychwalałem przed moim przyjacielem Felkiem wpisanym odrobinę wyżej...
Świat jest baaardzo mały:-)

BoRa
BoRa - 2014-01-14 23:20
Domi,
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu! ale przecież nóż spakowany.
czy to ten sam co jechał stopem do Dubrovnika?

pozdrawiam serdecznie
BoRa

AlexanderSuperTramp
AlexanderSuperTramp - 2014-01-16 18:17
Co czytałaś przed wyjazdem tam? Jakieś sensowne książki o Tajlandii ?

felekindie2012
felekindie2012 - 2014-01-22 10:13
Witaj Dominika! Wszystko OK? Nie dajesz znaku życia od dawna...

tealover - 2014-01-25 12:37
Przed wyjazdem - zerknij na trzecią notkę :)

Dominika

10.09.2020 - 15.09.2020