Geoblog.pl    tealover    Podróże    日本 Praktyki w Japonii    Smutny powrót

Smutny powrót

Japonia
Japonia, Kyōto

Jak już wspomniałam, wracaliśmy nocnym autobusem, co jest świetną opcją. Jedzie on koło 8,5-9 godzin i jest bardzo wygodny. Przewoźnik zapewnia koce, fotele są od siebie oddalone, ale warto mieć jakąś a'lla poduszkę.

Wieczorem jeszcze trochę pochodziliśmy po sklepach, ja głównie po tych dla gejsz. Nie mogłam oderwać wzroku od tych wszystkich ślicznych drobiazgów i perfekcyjnie wykończonych dodatków. Ach :)

Gdy tylko wyjechaliśmy, zasnęlam jak dziecko, bo byłam naprawdę zmęczona. Bardzo dużo chodziliśmy, tropikalne warunki nie pomagały w regeneracji ,a w CS House rozmawialiśmy do późnych godzin :)
Nagle po 3 godzinach przebudziłam się i poleciała mi łezka :( Dotarło do mnie, że pewnie już tu nie wrócę, a tak bardzo pokochałam to miasto. Świadomość, że rano obudzę się znowu w szalonym betonowym Tokio nie była zbyt pocieszająca, a z drugiej strony stęskniłam się za kilkoma osobami...
...i wtedy buch! Zdałam sobie sprawę, że już tylko 2,5 tygodnia :( Masakraaa. Z jednej strony bardzo tęsknię za moimi przyjaciółmi w Polsce, z drugiej nawet nie wiem, kiedy zobaczę moich najkochańszych ludzi stąd....
No nic, udało mi się jeszcze zasnąć, ale po powrocie do pokoju od razu padłam na łóżko i poszłam spać dalej.

Niestety świadomość nadchodzącego wylotu nie opuszcza mnie od tamtej chwili.

************
INFORMACJE PRAKTYCZNE
Nocne autobusy obsługuje również JR. Kupując bilet wcześniej przez internet, można uzyskać zniżkę. Istnieją też Bus Passy dla tych, co planują dużo jeździć.

CO KUPIĆ W KIOTO
Generalnie z kupowaniem pamiątek zalecam wstrzymać się właśnie do Kioto, ponieważ tam jest wszystkiego dużo. Ze względu na obecność gejsz, można znaleźć wiele sklepów z zachwycającymi yukatami, kimonami oraz całym mnóstwem dodatków do nich. Są też świetnie wyposażone sklepy ze słodyczami do zielonej herbaty. Należy uważać na daty ważności, ponieważ najbardziej popularne słodycze z Kioto, takie naleśnikowe trójkąty ze słodkim nadzieniem, mają tydzień przydatności do spożycia.
No i ceramika :) Tę najlepiej kupić w okolicy Kiyomizudera, sklepów jest tam dziesiątki. Poza naczyniami są też piękne figurki.

CEREMONIA HERBATY
W informacji turystycznej na dworcu można uzyskać wszlekie informacje. Mi ostatecznie nie wystarczyło czasu, ale większość Japończyków poleca odbyć ją właśnie w Kioto.

zula - 2012-08-24 17:20
Tak w życiu bywa...,że coś się kończy aby rozpocząć nowe ! .
Spokojnie Dominiko - dzisiaj nie wiadomo kiedy ponownie zawitasz do Japonii bo los płata figle i to jest cudowne !.
Dzięki Tobie poznałam zupełnie nowy Kraj - przepięknie opisany - Jesteś Wielka .

EDMUND
EDMUND - 2013-04-08 16:07